• 021-25917950 | 051-38095
  • 24 ساعته، 7 روز هفته
  • تور استانبول لحظه آخری
  • رزرو هتل های استانبول

     

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جدید (ینی جامی) استانبول | New Mosque (Yeni Camii)

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: هر روز از ساعت 9صبح تا 6 بعد از ظهر باز است ولی در وقت های نماز و جمعه ها از ساعت 7 صبح تا 2 بعد از ظهر بسته می باشد

آدرس مرکز دیدنی : Eminonu, Istanbul

فقط در استانبول یک مسجد 400 ساله را جدید می نامند. در طراحی مسجد جدید که به سال 1597 بر می گردد از مسجد بلو و مسجد سلیمانیه الهام گرفته شده است. این مسجد بر روی یک تپه، در ابتدای گلدن هورن (شاخ طلایی) و نزدیکی پل گالاتا و بازار ادویه واقع شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای سنت کاری دریپریز استانبول | Church of St. Mary Draperis

سنت ماریا از یک مجموعه که شامل کلیسا و محل کسب و کار در جلوی ساختمان است تشکیل شده است. کلیسای کنونی در سال 1769 ساخته شد و در قرن نوزدهم به یکی از معتبرترین کلیساهای کاتولیک در استانبول تبدیل گشت.

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای سنت آنتونی پادوا استانبول | Cathedral Church of St George

آدرس : Istiklal Caddesi, Istanbul

کلیسای سنت آنتونی پادوا که به ترکی استانبولی به آن سنت آنتوان کاتولیک کیلیسِسی می گویند در محله بی اوعلو استانبول واقع شده است. کلیسای سنت آنتونی پادوا اصلی در سال 1725 به دست ایتالیان محلی استانبول ساخته شد ولی بعدها تخریب و با ساختمان کنونی که در همان مکان است جایگزین شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای جامع سنت جورج استانبول | Cathedral Church of St George

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها از 8:30 صبح تا 4:30 دقیقه بعد از ظهر و یکشنبه ها از ساعت 9:15 صبح تا 12:20 ظهر

کلیسای جامع سنت جورج یک کلیسای جامع ارتدوکس یونانی مهم است که هنوز در استانبول بزرگترین شهر ترکیه از آن استفاده می شود. این کلیسا از حدود سال 1600 جایگاه اسقفی قسطنطنیه جهان یعنی اسقف ارشد کلیسای ارتدوکس یونانی بوده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای بلغارستانی سنت استفان استانبول | Saint Stephen Bulgarian Orthodox Church

این کلیسا که متعلق به اقلیت بلغاریست به کلیسای سنت استفان بلغاری مشهور است. در گذشته بلغاری ها در کلیساهای ارتدکس استانبول به عبادت می پرداختند

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریادا استانبول | Ayia Triada Rum Ortodoks Kilisesi

کلیسای ایا تریادا توسط معمار کامپاناکی در سال 1882 بنا شد. این کلیسا یکی از بزرگترین کلیساهای ارتدکس یونانی در استانبول است و در مکانی که قبلاً قبرستان و بیمارستان ارتدکس یونانی بوده است قرار دارد.

نام مرکز دیدنی استانبول: کادی کوی استانبول | Kadikoy (Kadıköy)

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: 24 ساعته

در این منطقه زیبا که در ساحل دریای مرمره واقع شده است هیچ ساختمان تاریخی با اهمیتی وجود ندارد. کادی کوی یکی از مناطق در حال رشد سریع استانبول در 20 سال گذشته بوده است. در این مکان دهکده باستانی جِلسدون قرار داشته و بعدها صومعه های بسیاری در آن ساخته شد

نام مرکز دیدنی استانبول: کاخ موزه ییلدیز استانبول | Yildiz Palace Museum

 قیمت : ارزان ( حدوداً 3 یورو )

زمان باز بودن: تابستان ها هر روز از پانزدهم آوریل تا اول نوامبر از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر, زمستان ها هر روز از اول نوامبر تا پانزدهم آوریل از 9 صبح تا 4:30 دقیقه بعد از ظهر

کاخ ییلدیز که مابین بِشیکطاش و اُرتاکوی در پارک ییلدیز قرار دارد مجموعه کاخی است که مساحت 500 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده و از خانه های تابستانی متعددی تشکیل شده است. سلطان احمِد اول نخستین کسی بود که یک خانه تابستانی در این زمین بزرگ ساخت

نام مرکز دیدنی استانبول: کاخ موزه تکفور استانبول | Tekfur Palace Museum

این کاخ امپراطوری روم شرقی که آن را کاخ پورفیروگنیتوس نیز می نامند در اطراف دیوارهای شهر میان اِدیرنِکاپه و اِیریکاپه واقع شده است. اهمیت این کاخ به عنوان تنها کاخ موجود از زمان امپراطوری روم شرقی و نمونه ای از سبک معماری بیزانس تنها به استانبول ختم نمی شود.

نام مرکز دیدنی استانبول: کاخ موزه بیلربی استانبول | Beylerbeyi Palace Museum

 قیمت : ارزان ( بزرگسالان حدوداً 6.5 یورو، دانش آموزان حدوداً 5 یورو و کودکان زیر 7 سال رایگان )

زمان باز بودن: از ماه آوریل تا اکتبر هر روز به جز دوشنبه ها و پنجشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر, از ماه نوامبر تا مارس تا ساعت 3:30

این موزه در کناره های قسمت آسیایی بسفروس در منطقه بِیلَربی واقع شده است. این مجموعه کاخ متشکل از ساختمان کاخ اصلی و پنج خانه ییلاقی می باشد. معمار این بنا سارکیس بالیان برادر اُل ایلیت معمار کاخ دولمه باهچه بود که این قصر مدرن را برای سلطان عبدالعزیز از سال 1861 تا 1856 ساخته است.

نام مرکز دیدنی استانبول: کاخ دلمه باغچه (دلمه باهچه) استانبول | Dolmabahce Palace

 قیمت : ارزان (حدودا 4 یورو)

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها، پنجشنبه ها، اول ژانویه و تعطیلات مذهبی از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

کاخ دلمه باغچه (دلمه باهچه) که ترکیبی از سبک های مختلف معماری اروپایی است به دست گارابِت بالیان و پسرش که عضو انجمن معماران دربار سلطان عبدالمجید بودند،

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای سنت ماری مغولان استانبول | Church of St. Mary of the Mongols

این کلیسا که در بالت منطقه گلدن هورن قرار دارد تنها کلیسای ارتدکس شرقی است که هیچ وقت به مسجد تبدیل نشده است. این بنا در حدود قرن دهم ساخته شده ولی در قرن سیزدهم به دست پرنسس ماریا دوباره ساخته شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: کلیسای کرایمین (کریمه) استانبول | Crimean Church

آدرس : Serdari Ekrem Sok. | Beyoglu Merkez, Beyoglu, Istanbul

کلیسای کِرایمین یا آنجلیکا توسط یک معمار انگلیسی طراحی شده است. زمین این کلیسا را سلطان عبدالمجید اهدا کرده بود و آن را به یاد سربازان انگلیسی کشته شده در جنگ کریمه ساختند.

نام مرکز دیدنی استانبول: گلدن هورن استانبول | Golden Horn

آدرس مرکز دیدنی : Halic | Eminonu/Cagaloglu, Fatih, Istanbul

گلدن هورن یا هالیج که نام ترکی آن است آب دره ای به شکل شاخ در قسمت اروپایی استانبول می باشد که توسط دو رود کوچک آبیاری می شود. این آب دره قسمت شمالی و جنوبی (جدید و قدیمی) استانبول را از هم جدا می کند.

نام مرکز دیدنی استانبول: مدرسه کافر آغا استانبول | Caferaga Medresesi

زمان باز بودن: از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر

آدرس مرکز دیدنی : Caferiye Sk. Sogukkuyu Cikmazi No:5 | Sultanahmet- Along the tram line by Aya Sofia, Istanbul

این ساختمان کوچک دوست داشتنی که در زیر سایه ایاصوفیه پنهان شده است به دست معمار سینان و به دستور کافِر آغا رئیس خواجه های سیاه پوست دربار سلطان سلیمان در سال 1560 به عنوان یک مدرسه ساخته شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مدرسه کورلولو علی پاشا استانبول | Corlulu Ali Pasa Medresesi

زمان باز بودن: تا 2 نیمه شب

کشیدن قلیان در خاورمیانه لذتی اجتناب ناپذیر است و در استانبول معتبرترین مکان برای امتحان آن مدرسه کورلولو علی پاشا می باشد. این مدرسه سیصد ساله از مدرسه ای مذهبی و خانه درویشان در طول دوره عثمانی به مغازه های بازار در اواسط قرن بیستم و در نهایت به شکل کنونی اش تبدیل شده است.

نام مسجد استانبول: مسجد اورتاکوی استانبول | Ortaköy Mosque

آدرس  : Mecidiye Mah. Cami Sok. No:2 | Ortakoy, Besiktas, Istanbul

مسجد اورتاکوی بویوک مِجیدیه یکی از زیباترین مساجد شهر استانبول است که در منطقه ای از بسفروس که اورتاکوی نام دارد، درست در زیر پل بسفروس واقع شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد بلو (مسجد سلطان احمد) استانبول | Blue Mosque (Sultan Ahmed Complex)

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

این مسجد سلطنتی نمونه ای از معماری کلاسیک ترکی است و تنها مسجدی است که از ابتدا با شش گلدسته ساخته شده است. معمار این بنا شاگرد معمار سینان بزرگترین معمار سبک کلاسیک ترکی بوده و طرح این بنا نمونه ای از طرح های استادش معمار سینان ولی در مقیاسی بزرگتر می باشد

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد بیلربی استانبول | Atik Ali Pasha Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

آدرس  : Beylerbeyi, Bey Bostanı Sok. No:1, Üsküdar/İstanbul

مسجد بیلَربی در کرانه آناتولیایِ بسفروس و در کنار اسکله بیلَربی واقه شده است. این مسجد در سال 1778 به دستور سلطان عبدالحمید به یاد مادرش رابیعا سلطان و به دست معمار طاهیر آقا بنا شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع آتیک علی پاشا استانبول | Atik Ali Pasha Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد جامع آتیک علی پاشا که یکی از ساختمان های قدیمی استانبول است در خیابان یِنیچِریلِر در چِمبِرلیتاش قرار دارد. این مسجد در سال 1496 توسط وزیر اعظم هادیم آتیک علی پاشا راه اندازی شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع ایوپ سلطان استانبول | Eyup Sultan Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد جامع اِیوپ سلطان در خارج از دیوارهای شهر واقع شده است. این مکان مورد احترام یکی از مقدس ترین و مهمترین مساجد در ترکیه می باشد چرا که آرامگاه ابو ایوب انصاری که به ترکی او را ایوپ انصاری می نامند

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع شاهزاده محمت استانبول | Sehzade Mehmet Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد شاهزاده مِحمِت به دستور سلطان سلیمان اول به یاد فرزندش مِحمِت که در 22 سالگی در سال 1543 در گذشته بود توسط معمار سینان ساخته شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع بایزید استانبول | Beyazit Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت اقامه نماز و ساعت بازدید از موزه سه شنبه تا شنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

ساخت مسجد بایزید که یکی از قدیمی ترین مساجد تاریخی شهر استانبول است به دستور سلطان بایزید دوم توسط معمار یعقوب شاه در سال ۱۵۰۱ شروع و در سال ۱۵۰۶ به پایان رسید. طاق‌های بالای مسجد و گنبد آن بر روی ستون‌های سنگی بنا شده‌ اند.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع سلیمانیه استانبول | Süleymaniye Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد جامع سلیمانیه که بزرگترین مسجد استانبول است به دستور سلطان سلیمان اول و به دست معمار سینان در سال‌های ۱۵۵۰ تا ۱۵۵۷ ساخته شده است. این مسجد در شمال دانشگاه استانبول واقع شده است و چشم انداز گلدن هورن را دارد. ارتفاع گنبد این مسجد ۵۳ متر و قطر گنبد 27.5 متر است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع فاتح استانبول | Fatih Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد جامع فاتح در کنار گلدن هورن در خیابان فِیوزِ پاشا در فاتح قرار دارد. سلطان مِحمت دستور ساخت این مسجد جامع را به آتیک سینان داد و ساخت آن از سال 1463 تا 1470 به طول انجامید. این مسجد بزرگترین نمونه ای از معماری ترکی اسلامی بود

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع محموت پاشا استانبول | Mahmut Paşa Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد جامع محموت پاشا در بخش اِمین اُنو، در قسمت شمالی مسجد جامع نورعثمانیه واقع شده است و از یک مسجد، مقبره، حمام ترکی، یک کاروانسرا، یک حوزه علمیه برای تحصیلات بالاتر، آشپزخانه و یک حوزه علمیه برای پسران جوان تشکیل شده بود.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع میهری ماه سلطان (ادیرنکاپی) استانبول | Mihrimah Sultan Mosque Complex (Edirnekapı)

زمان باز بودن: هر روز از ساعت 9 تا 18

مسجد میهری ماه سلطان در خیابان فِویز پاشا در ورودی محله اِدیرنِکاپی در کنار دیوار شهر برای دختر قدرتمند ترین پادشاه عثمانی یعنی سلطان سلیمان ساخته شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار) استانبول | Mihrimah Sultan Mosque Complex (Üsküdar)

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های نماز باز است

مسجد جامع میهری ماه سلطان که به دستور سلطان سلیمان برای دخترش میهری ماه در سال 1548 به دست معمار سینان ساخته شده در میدان اُسکودار روبه روی اسکله واقع شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول:  مسجد جامع نور عثمانیه | Nuruosmaniye Mosque Complex

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های نماز باز است

آدرس : Mollafenari Mh (next to Grand Bazaar), Istanbul 34120

مسجد جامع نورعثمانیه به سبک معماری عثمانی در بین سال های 1748 تا 1755 ساخته شده است. ساخت این مسجد به فرمان محمود اول آغاز و به دستور جانشینش عثمان سوم به پایان رسید.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد نصرتییه استانبول | Nusretiye Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های نماز باز است

مسجد نصرتییه که از سال 1823 تا 1826 توسط معمار بالیان و به دستور سلطان محمود دوم ساخته شده در خیابان مِجلِسی مِبوسان واقع در میدان توپحانه در بی اوغلو قرار گرفته است. این مسجد به سبک باروک می باشد و در ساخت آن از سنگ مرمر استفاده شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد لاله لی استانبول | Laleli Mosque

زمان باز بودن: دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 12:30 دقیقه ظهر و از 1 تا 5 بعد از ظهر

مسجد لالِه لی، مسجد کوچک دلربایی است که به دستور سلطان مِحمِت سوم از سال 1760 تا 1763 ساخته شده است. این مسجد کوچک حس صمیمیت بیشتری نسبت به دیگر مساجد بزرگ دارد و دارای جزئیات معماری جالب توجه ای است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد کلیچ علی پاشا استانبول | Kilic Ali Pasa Mosque

زمان باز بودن: هر روز از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر

مسجد کلیچ علی پاشا در توپحانه به دستور دریا سالار ارشد عثمانی کلیچ علی پاشا و توسط معمار سینان در سال 1580ساخته شد. این مجموعه از مسجد، یک حوزه علمیه، یک مقبره، یک وضوخانه عمومی، یک مدرسه و یک حمام ترکی تشکیل شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد کالندر حانه استانبول | Kalenderhane Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های اقامه نماز

مسجد کالِندِرحانه که در اصل یک کلیسا بوده است در کنار قنات بُزدُان در وِزنِجیلَر واقع در اِمین اُنو قرار گرفته است. این مسجد از اواخر دوران روم بارها تغییر یافته و به منظورهای گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد فتحییه استانبول | Fethiye Mosque Istanbul

 قیمت :ارزان( حدوداً 2 یورو )

زمان باز بودن: به جز چهارشنبه ها از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

مسجد فِتحییه در اصل یک کلیسا به نام پاماکاریستوس بوده و در قرن سیزدهم ساخته شده است. پس از پیروزی استانبول در سال 1454 از این بنا به عنوان دفتر پاتریک (سر اسقف) استفاده شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد عرب استانبول | Arab Mosque Istanbul

زمان باز بودن: هر روز از طلوع تا غروب آفتاب به جز وقت اقامه نماز

مسجد عرب در خابان کالیون در گالاتا واقع شده است و بزرگترین مسجد در این منطقه به حساب می آید. بر اساس افسانه ها قرن ها قبل از ورود ترک ها به ترکیه این مسجد را زمانیکه اعراب استانبول را محاصره کرده بودند ساختند.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد شاکیرین استانبول | Sakirin Mosque

 قیمت :رایگان

زمان باز بودن: هر روز از طلوع تا غروب آفتاب به جز وقت اقامه نماز

مسجد شاکرین که یکی از معدود مساجد مدرن قابل توجه در استانبول است در قسمت آسیایی این شهر قرار گرفته است. نقشه این ساختمان که ساخت آن پس از 5 سال در سال 2009 به پایان رسید توسط حوسرِو تایلا طراحی و دکوراسیون داخلی آن به دست زینب فاتح اوعلو انجام شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد سوکولو محمت پاشا استانبول | Sokollu Mehmet Pasha Mosque

زمان باز بودن: هر روز از طلوع تا غروب آفتاب به جز وقت اقامه نماز

معمار سینان در سال 1571 یعنی زمانیکه در اوج زندگی حرفه ای خود بود این مسجد را ساخت. علاوه بر هماهنگی معماری این بنا این مسجد غیرعادی است چرا که حوزه علمیه در این اثر ساختمان جداگانه ای نیست و در واقع قسمتی از سازه مسجد و در قسمت جلویی ساختمان بنا شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد زرک استانبول | Rustem Pasha Mosque

زمان باز بودن: هر روز فقط در وقت اقامه نماز

این بنا در منطقه فاتح زِرِک در خیابان ایبادَت حانه واقع شده است و چشم انداز گلدن هورن (شاخ طلایی) را دارد. این ساختمان که امروزه به عنوان یک مسجد از آن استفاده می شود در اصل کلیسای پانتوکِراتور مُناستری بوده است و به دستور آیرین همسر یوهانس دوم ساخته شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد رستم پاشا استانبول | Rustem Pasha Mosque

زمان باز بودن: هر روز از ساعت 10 تا 18 ولی در هنگام نماز بسته است

یکی از کوچکترین مساجد شهر که توسط رُستَم پاشا در سال 1561 ساخته شده است مسجد رُستَم پاشاست و به خاطر کاشی های مرغوبی که در داخل و خارج این بنا به کار رفته است مورد توجه می باشد. این مسجد انتهای ضلع غربی باز ادویه واقع شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد هرکایی شریف استانبول | Hırka-i Şerif Mosque

 قیمت :رایگان

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های نماز باز است

مسجد هِرکایی شِریف که توسط سلطان عبدالمجید به منظور نگهداری و محافظت از خرقه حضرت محمد ساخته شده در مُحتسب ایسکَندری محله فاتح واقع شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: مسجد ییلدیز استانبول | Yildiz Mosque

زمان باز بودن: هر روز به جز وقت های نماز باز است.

مسجد ییلدیز که از سال 1885 تا 1886 به دستور سلطان عبدالحمید دوم ساخته شده در جاده کاخ ییلدیز به سمت بلوار بارباروس در بیشیکتاش واقع شده است. این مسجد نمونه ای بی نظیر از معماری پایانی عثمانی است و گفته می شود که طرح آن را خود سلطان عبدالحمید کشیده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: منطقه سلطان احمد استانبول | Sultanahmet District

زمان باز بودن: 24 ساعته

منطقه سلطان اِحمِت قلب تاریخی استانبول قدیم است که در قزن نوزدهم مسافران آن را استانبول می نامیدند. در این منطقه جاذبه های فراوانی نظیر قصر توپکاپی، ایاصوفیه، مسجد بلو، هیپودرم روم شرقی هست.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه آتاتورک استانبول | Atatürk Museum

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها و پنجشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

این موزه خانه مصطفی کمال آتاتورک تا سال 1919 درست قبل از ترک آن به مقصد آناتولی برای سازمان دهی مبارزه برای آزادی ملی در برابر اشغال متفقین پس از جنگ جهانی اول بوده و از سال 1942 برای بازدید عموم باز است.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه آشیان استانبول | Aşiyan Museum

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

این موزه در محل اقامت قبلی شاعر مشهور تِفیک واقع شده است. تِفیک فیکرِت این خانه را در پایین محوطه دانشگاه روبِرت ساخت. این ملک در سال 1940 توسط شهر به منظور تاسیس موزه ادبیات خریداری شد و از سال 1945 برای بازدید عموم بازگشایی شد

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه ادبیات دیوان (گالاتا مولوی حانیسی) | Museum Of Dıvan Literature (Galata Mevlevihanesi)

 قیمت : ارزان ( حدوداً 3 یورو برای موزه و 9 تا 10.5 یورو برای اجرای درویشان )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها، در تابستان (15 آوریل تا اول نوامبر) از ساعت 9:30 صبح تا 7 بعد از ظهر و در زمستان (اول نوامبر تا 15 آوریل) از ساعت 9:30 صبح تا 5 بعد از ظهر

گالاتا مِولِسی حانِسی یا خانقاه دِرویش که در سال 1491 ساخته شده است یکی از اولین خانقاه های استانبول بود. این مکان در ابتدای دوره جمهوری خواهی یعنی دهه 1920 تعطیل و به عنوان موزه در سال 1975 دوباره باز گردید.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه ارتش استانبول | Military Museum

 قیمت : ارزان ( حدوداً 1 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر

این موزه یکی از برجسته ترین نمونه های خود در دنیاست. موزه ارتش و مرکز فرهنگی با مفهوم نمایشگاهی بسیار موفق و معاصر در ساختمان کنونی اش در سال 1993 دوباره باز گشایی شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه ایاصوفیه استانبول | Hagia Sophia Museum

 قیمت : معمولی ( حدوداً 9 یورو یا 40 لیر )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها

موزه ایاصوفیه یکی از پر بازدید کننده ترین و برجسته ترین موزه های دنیا در زمینه هنر و تاریخ معماری است. ایاصوفیه کنونی سومین ساختمان ساخته شده در همان محلی است که دو ساختمان قبلی بوده اند ولی با سبک معماری متفاوتی بنا شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه باستان شناسی استانبول | Archaeological Museum

 قیمت : ارزان ( حدوداً 5 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر

این موزه را نقاش و باستان شناس عثمان حمدی در ماه ژوئن سال 1891 تاسیس کرده است. در آن زمان آن را موزه سلطنتی می نامیدند. دو بال کناری در سال 1902 و 1908 به این ساختمان اضافه شده است

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه تاریخ علم و فن آوری اسلامی استانبول | Museum for the History of Islamic Science & Technology

 قیمت : ارزان ( حدوداً 3 یورو )

زمان باز بودن: در فصل تابستان هر روز از ساعت 9 صبح تا 6:45 بعد از ظهر و گیشه بلیط فروشی تا ساعت 6 بعد از ظهر باز می باشد., در فصل زمستان هر روز از ساعت 9 صبح تا 4:45 بعد از ظهر و گیشه بلیط فروشی تا ساعت 4 بعد از ظهر باز می باشد

موزه تاریخ علم و فن آوری اسلامی در ساختمان اصطبل های سلطنتی سابق واقع در پارک گلحانه قرار دارد. این موزه در بیست و پنجم ماه مه سال 2008 شروع به کار کرد و کپی ابزار علمی دانشمندان مسلمان قرن نهم و شانزدهم را به نمایش گذاشته است.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه حمل و نقل هوایی استانبول | Aviation Museum

 قیمت : ارزان ( حدوداً 4 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

این موزه ابتدا در سال 1971 در شهر ازمیر تاسسیس شد و سپس در سال 1979 تعطیل و به مکان کنونی اش در استانبول انتقال یافت و دوباره از سال 1985 برای بازدید عموم باز شد. موزه که در داخل و خارج از ساختمان برپاست شامل یک سینما، سالن همایش و کافه تریا می باشد

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه خوشنویسی استانبول | Museum Of Calligraphy Art

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

مدرسه بایزید از سال 1945 کتابخانه شهرداری بود و پس از مدتی به موزه هنرهای خوشنویسی تغییر یافت. در داخل این مجمومه 9 اتاق وجود دارد. قرآن ها، مهر و موم های سلطنتی، دیپلم ها، توصیف های حضرت محمد (هیلیه شِریف)، لوازمی که از آن برای خوشنویسی استفاده می کنند

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه سادبرک استانبول | Sadberk Hanım Museum

 قیمت : ارزان ( حدوداً 2 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

یکی از جالب ترین عمارت های ساری یر که به عنوان مکانی برای یک موزه زیبا انتخاب شده ساختمانی سه طبقه می باشد که توسط خانواده کوچ تاسیس شده است. اشیای کمیاب، لباس ها و اشیای ساخت دست بشر که نشان از سبک زندگی در طول قرن ها می باشد،...

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه شرق باستان استانبول | Museum Of The Ancient Orient

 قیمت : ارزان ( این موزه بخشی از موزه باستان شناسی است و با تهیه بلیط موزه باستان شناسی می توان از این موزه نیز بازدید کرد. مبلغ ورودی حدوداً 4.5 یورو است )

زمان باز بودن: هر روز به جز یکشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

این موزه بخش مجزایی از موزه باستان شناسی است که به دست عثمان حَمدی بِی نقاش عثمانی و طراح موزه باستان شانسی به عنوان اولین دانشگاه هنرهای زیبای ترکیه ساخته شده است و زمانیکه این دانشگاه در سال 1917 به جاله اوغلو نقل مکان کرد این ساختمان با مدیریت دانش پژوه هالیل اِتهِم به یک موزه تبدیل شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه شهر استانبول | City Museum

زمان باز بودن: هر روز به جز پنجشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

موزه شهر ابتدا در سال 1939 در حوزه علمیه بِیزت افتتاح شد ولی در سال 1988 به مکان کنونی اش یعنی سالن هنرهای زیبای کاخ ییلدیز منتقل شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه فرش و گلیم واکیفلار استانبول | Vakıflar Carpet And Kilim Museum

زمان باز بودن: به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

سازمان بنیاد (واکیفلار) ترکیه مجموعه کاملی از فرش و گلیم دارد و نمونه هایی از این مجموعه را به نمایش گذاشته است. فرش ها در مسجد سلطان اَحمِت در بخشی از کنار جایگاه سلطان و گلیم ها در اتاق های طاقی شکل زیر مسجد به نمایش گذاشته شده اند

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه فلورانس نایتینگل استانبول | Florence Nightengale Museum

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: فقط روزهای شنبه

به یاد پرستار انگلیسی فلورانس نایتینگِل که در سال 1854 برای پرستاری از سربازان و متفقین ترکی جنگ کریمه به استانبول آمده بود، بیمارستان سربازخانه سِلیمیه و امروزه یک اتاق در برج شمال غربی به موزه تبدیل گردید.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه فن آوری رحیم کچ استانبول | M. Rahmi Koç Museum Of Technology

 قیمت : ارزان ( ورودی برای بزرگسالان حدوداً 4 یورو و دانش آموزان حدوداً 2 یورو، زیر دریایی برای بزرگسالان حدوداً 2 یورو و دانش آموزان حدوداً 1.5 یورو، آسمان نما 2 لیره )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر, شنبه ها، یکشنبه ها و تعطیلات رسمی از اول اکتبر تا 31 مارس از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و از اول آوریل تا 30 سپتامبر از ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر

این موزه با سه قسمت مجزا در فضایی به وسعت 27 هزار متر مربع واقع شده است و در کناره های شمالی گلدن هورن واقع شده است. این ساختمان سنگی تاریخی مدتها به عنوان ریخته گری نیروی دریایی عثمانی آن استفاده شده

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه قلعه یدیکوله (قلعه هفت برج) استانبول | Yedikule Fortress Museum

 قیمت : ارزان (ارزان حدودا 2 یورو)

زمان باز بودن: هر روز از ساعت 9:30 تا 6 بعد از ظهر

به سمت دریای مرمره و در انتهای سرزمین باروها قلعه یِدیکوله قرار دارد. نام این قلعه به معنی هفت برج می باشد و به دستور سلطان مِحمِت در بین گلدن گیت (دروازه طلایی) ساخته شده است.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه کاریه (کورا) استانبول | Kariye ( Chora) Museum

 قیمت : ارزان (حدودا 5 یورو)

زمان باز بودن: هر روز به جز چهارشنبه ها, در تابستان از 15 آوریل از ساعت 9 تا 19, در زمستان از اول اوکتبر از ساعت 9 تا 17, گیشه بلیط فروشی تابستان ها تا ساعت 16:30 و زمستان ها تا ساعت 18 باز می باشد

کلیسای کورا که در ترکی به آن کاریه موزِسی و کَمی یاهوت گیلی سیسه می نامند به عنوان زیباترین نمونه از کلیساهای دوران امپراطوری روم شرقی شناخته شده است. این کلیسا در غرب استانبول یعنی منطقه اِردینِکاپی قرار دارد.

نام مرکز دیدنی استانبول:  موزه موزائیک استانبول | Mosaics Museum

 قیمت : ارزان (ارزان حدودا 3 یورو)

زمان باز بودن: هر روز به جز سه شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5:30 بعد از ظهر

این موزه که در سال 1953 برای بازدید عموم افتتاح شد شامل بقایای قصر بزرگ امپراطوری روم شرقی است که به دستور کنستانتین یکم ساخته شده بود. در کاوش های باستان شناسی در سال 1935 این بقایا که شامل موزائیک ها، ستون ها و دیگر تکه های معماری که زمانی جزئی از آن قصر بزرگ بوده اند یافت شد

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه نقاش و مجسمه استانبول | The Museum Of Painting And Sculpture

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 12 ظهر تا 4 بعد از ظهر

این موزه به عنوان اولین موزه عمومی هنرهای تجسمی در سال 1937 توسط آتاتورک تاسیس شد. موزه نقاشی و مجسمه در اصل در سالن های طبقه همکف کاخ دولمه باهچه قرار دارد و در حال حاضر تحت نظارت دانشگاه معمار سینان مشغول به کار است.

نام مرکز دیدنی استانبول:  موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول | Museum of Turkish & Islamic Arts

 قیمت : ارزان( حدوداً 4 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

در این موزه یکی از مهمترین مجموعه های هنرهای ترکی و اسلامی دنیا به نمایش گذاشته شده است. موزه هنرهای ترکی و اسلامی ابتدا در سال 1914 در داروضیافه مسجد جامع سُلیمانیه تاسیس و در سال 1938 به مکان فعلی اش در بیزانتین هیپودِرم واقع در کاخ ایبراهیم پاشا منتقل شد.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه نیروی دریایی استانبول | Naval Museum

 قیمت : ارزان( حدوداً 1 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

این موزه در منطقه بشیکطاش واقع شده است و خیلی از آرامگاه و تندیس بارباروس هایرِدین دریاسالار مشهور ترک قرن شانزدهم دور نیست. کلکسیون های غنی این موزه در دو ساختمان و حیاط به نمایش گذاشته شده اند.

نام مرکز دیدنی استانبول: موزه هنرهای مدرن استانبول | Modern Arts Museum

 قیمت : ارزان( حدوداً 4.5 یورو )

زمان باز بودن: هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر

این موزه از ماه دسامبر سال 2004 با تشکر از خانواده اِجزاجِباشه افتتاح شده. این موزه اولین و تنها موزه هنرهای مدرن در استانبول است و در اسکله بازسازی شده ای در منطقه کاراکوی رو به روی کاخ توپکاپی قرار دارد.

نام مرکز دیدنی استانبول:  میدان سلطان احمد استانبول | Sultanahmet Square

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: 24 ساعنه

این میدان با باغچه هایی با درختان نخل و تخت های گلدار که به آنها به خوبی رسیدگی می شود، چشم انداز مسجد بلو و ایاصوفیه به خصوص شبها که چراغهایش روش است، چرخ دستی ها و دکه های رنگارنگی که ذرت های کبابی می فروشند، شاه بلوط و نان شیرینی های حلقوی مکانی برای لذت خانواده هایی است که می خواهند در فضای باز وقت بگذرانند.

نام مرکز دیدنی استانبول:  مینیاتورک استانبول | Hippodrome (Atmeydani)

 قیمت : معمولی( برای خارجی ها در حدود 7 یورو (ورودیه فقط به لیره ترکیه گرفته می شود) )

زمان باز بودن: هر روز از 9 صبح تا 7 عصر

این پارک در سال 2001 به عنوان اولین پارک مینیاتوری ترکیه افتتاح شد. مینیاتورک همانگونه که از اسمش پیداست نمونه کوچک آثار و گنج های یافته شده در ترکیه می باشد. در این پارک 105 نمونه که به مقیاس یک بیست و پنجم درآمده اند وجود دارند

نام مرکز دیدنی استانبول:  هیپودرم (آت میدانی) استانبول | Hippodrome (Atmeydani)

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: هر روز(24 ساعته)

هیپودِرم که به ترکی آن را میدان سلطان احمِت می نامند میدانی بود که مرکز اجتماعی و ورزشی قسطنطنیه پایتخت امپراطوری روم شرقی در آن قرار داشت. در این مکان ورزش هایی نظیر اسب سواری و ارابه رانی که از پرطرفدارترین ورزش های یونان باستان بود انجام می شد

نام مرکز دیدنی استانبول: ییلان لی سوتون (ستون مار) استانبول | Yilanli Sutun (Serpentine Column)

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: هر روز(24 ساعته)

این ستون در میدان سلطان اَحمِت قرار دارد. پس از پیروزی یونانی ها بر علیه ایرانیان معبد آپلو در سال 479 قبل از میلاد مسیح بنا شد. این بنا از فلز ساخته شده. این فلزها از سلاح های مصادر شده در جنگ بدست آمده بود و بعداً در زمان سلطنت کنستانتین آنها را ذوب کردند و به استانبول بردند

نام مرکز دیدنی استانبول: ییلدیز کلاک تاور (برج ساعت ییلدیز) استانبول | Yildiz Clock Tower

 قیمت : رایگان

زمان باز بودن: هر روزه

این برج توسط سلطان عبدالمجید دوم در سال 1890 در باغ مسجد ییلدیز حمیدیه ساخته شده است. برج ساعت ییلدیز ساختمان هشت ضلعی سه طبقه ایست که در طبقه اولش چهار کتیبه جداگانه و در طبقه دوم یک دما سنج و یک فشار سنج وجود دارد.

جستجو

تلفنهای مشاوره و رزرو تــور

تهران : 021-25917950
مشهد : 051-38095
سایر شهرستان ها : 021-25917955
مشاوره : 09198906571